Loading…

Bekim Jashari zyrtarizon kandidaturën për të parin e Skënderajit

  • 22/07/2021 | 22:15

Bekim Jashari zyrtarizon kandidaturën për të parin e Skënderajit

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, po synon që në këtë post të qëndrojë edhe për katër vjetët e ardhshme.


Ai sonte ka njoftuar se zyrtarisht do të jetë kandidat i pavarur për garën zgjedhore të 17 tetorit.

“Idealin tonë të përbashkët për zhvillimin e komunës sonë dhe ngritjen e standardit jetësor të qytetarëve po e zyrtarizojmë me veprimin tonë të përbashkët dhe të pavarur për 4 vitet e ardhshme në qeverisje të Skenderajt. Andaj me 28.07.2021, në Restaurant “Freskia” në Skenderaj, duke filluar nga ora 19:00, ju ftoj që të merrni pjesë në ceremoninë e hapjes zyrtare të rrugëtimit të përbashkët për Skenderajn tonë”, ka shkruar Jashari në Facebook.

Në zgjedhjet e fundit lokale, kur Bekim Jashari pati shpallë kandidaturën e tij për kryetar të Skenderajt, Sami Lushtaku i PDK-së ishte tërhequr nga gara.

Por kësaj radhe, Lushtaku është zyrtarizuar nga PDK-ja për të qenë kandidat për kryetar të Skenderajt.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë