Loading…

‘Belaxhi e budallenjë’: Schmeichel i shau tifozët dhe mbrojti pronarët e Manchester United

  • 03/05/2021 | 17:50

‘Belaxhi e budallenjë’: Schmeichel i shau tifozët dhe mbrojti pronarët e Manchester United

Portieri legjendar i Manchester United, Peter Schmeichel kështu i quajti tifozët që invaduan fushën në Old Trafford që rezultoi me anulim të ndeshjes më të madhe në Angli kundër Liverpool, në shenjë proteste ndaj pronarëve amerikanë Glazers, transmeton Gazeta Metro.


Schmeichel mbrojti pronarët krenarë që i tërboi tifozët por  i doli punë pasi u mësua se është në listën e rrogave të klubit.

Tifozët e United hynë në fushë të dielën duke thyer dhjetëra protokolle që i detyroi të anulojnë ndeshjen, që është tani përshkallëzim i situatës të nxitur nga nisma e dështuar e Super Ligës Europiane.

Schmeichel që është ambasador i klubit ka zgjedhur të kritikoj qindra njerëz që hynë në stadium dhe vlerësoi se nuk janë tifozë besnik të skuadrës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë