Loading…

Belgjika mposht kampionin e Evropës, e pret Italia në çerekfinale

  • 27/06/2021 | 22:56

Belgjika mposht kampionin e Evropës, e pret Italia në çerekfinale

Ka përfunduar ballafaqimi spektakolar ndërmjet Belgjikës dhe Portugalisë me fitoren e belgëve që kualifikohen në çerekfinale të Kampionatit Evropian duke iu falënderuar tgriufit me rezultat minimal 1-0 në “La Kartuja” të Sevillas.


Ishte Thorgan Hazard lojtari që e vendosi fatin e këtij takimi me golin e tij të realizuar në minutën e 42’ të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.

Në dhjetë minutat e fundit Portugalia e kërkoi me të gjitha forcat golin e barazimit madje edhe e goditi shtyllën por që nuk ia doli të bënte më shumë.

Në çerekfinale të Euro 2020 Belgjika do të ballafaqohet me Italinë që mposhti Austrinë me rezultat 2-1.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë