Loading…

Bella Hadid tregon përgjegjësitë që ka në betejën e sëmundjes autoimune

  • 26/02/2021 | 11:44

Bella Hadid tregon përgjegjësitë që ka në betejën e sëmundjes autoimune

Bella Hadid shpërndau ndërgjegjësimin për të jetuar me sëmundje autoimune në një seri postimesh në llogarinë e saj në Instagram të Enjten transmeton Gazeta Metro.


Supermodelja, 24, mbishkroi shkrepjen, “Të jetosh me disa sëmundje kronike auto-imune gjithmonë duke gjetur kohë për IV-të e mia.”

Ajo tregoi një shkrepje të vetvetes me një veshje xhins ndërsa i kishte kanella të IV’së te bashkangjitura në krah.

Bella tha se simptomat që ajo ka pësuar mes betejës së saj shëndetësore duke përfshirë një rrahje zemre të çrregullt, çrregullime të humorit, dhimbje të kyçeve, djersitje, të përziera, vështirësi në frymëmarrje dhe stërvitje, pagjumësi, dhimbje koke, mjegull në tru, ankth dhe konfuzion.

Bella u hap me vështirësitë e menjëhershme që përjetoi kur ‘u sëmur për herë të parë’ ndërsa fliste me Evening Standard në 2015.

“Kjo ndikoi në kujtesën time, kështu që unë papritmas nuk kujtoja se si të shkoja në Santa Monica nga Malibu ku jetoja,” tha Bella. ‘Nuk mund të ngasja. Isha thjesht shumë e sëmurë. Dhe unë duhej ta shisja kalin tim sepse nuk mund të kujdesesha për të. ‘

Supermodelja u diagnostikua për herë të parë me sëmundjen Lyme në 2012, pasi nëna e saj Yolanda Hadid dhe vëllai Anëar Hadid gjithashtu kanë qenë të hapur në lidhje me betejat e tyre me këtë gjendje.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë