Loading…

Benfika e ndalë PSG’në, ia merr një pikë

  • 05/10/2022 | 23:07

Benfika e ndalë PSG’në, ia merr një pikë

Paris Saint-Germain nuk ka arritur më shumë se një pikë në udhëtim ndaj Benficas. Një moment magjie i Messit, ishte krejt çka dhuroi ekipi parisien në këtë takim, me Benfican që nuk i la hapësira për të shënuar gola tjerë.


Në minutën e 22-të, Messi pranoi një top të bukur nga Neymar dhe me të parën e dërgoi topin në rrjetë për 0:1.

Por, tre minuta para fundit të pjesës së parë, shifrat u barazuan nga një autogol i Danilos.

Më, ndeshja nuk prodhoi gola dhe dy ekipet u desh të kënaqeshin me nga një pikë të fituar.

Me këtë barazim, tani PSG dhe Benfica kanë nga shtatë pikë në pozitën një, respektivisht dy

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë