Loading…

Benzema bëhet lojtari i dytë me më shumë gola në histori të Real Madridit

  • 11/08/2022 | 07:57

Benzema bëhet lojtari i dytë me më shumë gola në histori të Real Madridit

Benzema me golin e shënuar në Superkupen e Europes, është bërë lojtari i dytë me më së shumti gola te Real Madridi.


Francezi shënoi në minutën e 64′, falë një asistimi të marrë nga Vinicius Junior.

Ku ishte goli i 324-të i Karimit me fanellën e Real Madridit në ndeshjet zyrtare, që i mjafton për të qenë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e klubit, duke e kaluar legjendën e “Los Blancos”, Raul.

Aktualisht vetëm Cristiano Ronaldo ka më shumë gola se ai (451 gjithsej). /

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë