Loading…

Benzema në mesin e golashënuesve më të mirë te Kombëtarja e Francës

  • 08/10/2021 | 15:15

Benzema në mesin e golashënuesve më të mirë te Kombëtarja e Francës

Sulmuesi francez po tregon formë të lartë këtë edicion.

Karim Benzema ka arritur të realizojë 10 gola e 7 asistime në 10 ndeshje të luajtura këtë edicion, shkruan lajmi.net.

Futbollisti arriti të realizojë edhe mbrëmë në fitoren e Kombëtares së Francës 3-2 ndaj Belgjikës.

Tani Benzema është bërë golashënuesi i gjashtë më i mirë në histori të Kombëtares franceze.

33-vjeçari, ka shënuar 32 gola gola në 91 paraqitje gjithësejtë me Francën duke u bërë golashënuesi i gjashtë më i mirë.

Para tij janë vetëm David Trezeguet me 34 gola, Michel Platini e Anotine Griezmman 41, Olivier Giroud 46 e Thierry Henry 51.

‘Trekolorët” të dielën takohen me Spanjën në finalen e Ligës së Kombeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë