Loading…

Benzema optimist: Jemi në rrugën e duhur për ta fituar La Liga’n

  • 24/01/2021 | 19:20

Benzema optimist: Jemi në rrugën e duhur për ta fituar La Liga’n

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema insiston se skuadra e tij mund të bëj edhe më shumë në La Liga.


Francezi ka realizuar 10 gola këtë edicion, derisa dje shënoi dy herë në fitoren 4-1 ndaj Alavesit.

Sidoqoftë, Benzema mendon se kanë ende shansin që ta mbajnë kreun.

“Duhet të vazhdojmë të punojmë si jemi duke bërë, është çfarë duhet bërë pas një jave të vështirë”.

“Jemi në rrugën e duhur pas një jave jo të mirë dhe duhet të shohim se ka ende shumë futboll që duhet zhvilluar në ligë”, tha ai.

Real Madridi momentalisht renditët në pozitën e dytë me 40 pikë, katër më pak se Atletico që ka edhe dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë