Loading…

Beogradi mbushet me flamuj shqiptarë

  • 04/11/2021 | 11:16

Beogradi mbushet me flamuj shqiptarë

Takimi i radhës mes tre vendeve që janë pjesë e “Open Balkan” – Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut – do të zhvillohet në Beograd sot.

Shqipëria do të përfaqësohet nga kryeministri Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev do të zëvendësohet nga zëvendëskryeministri Nikolla Dimitrov, pasi pak ditë më parë pas raundit të dytë të zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut ai u dorëhoq pas humbjes së thellë në zgjedhje.

Flamujt e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë po valëviten në rrugët e Beogradit, shkruan Tch.

Kujtojmë se mbrëmë liderët e Shqipërisë, Serbisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë darkuan në kryeqytetin serb nga ku edhe shkrepën një fotografi që më pas u komentua shumë në rrjete sociale.

VIDEO

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë