Loading…

Beqiri tregon nëse do të kandidojë për Kryeministër, thotë se PDK ‘punonte pas shpine’

  • 13/04/2018 | 18:44

Beqiri tregon nëse do të kandidojë për Kryeministër, thotë se PDK ‘punonte pas shpine’

Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Ismet Beqiri, ka deklaruar në Info Magazine të Klan Kosovës, duke folur për situatën e fundit politike në Kosovë, se ish-partneri i tyre politik në qeveri, Partia Demokratike e Kosovës, ‘ua punonte pas shpine’.

“PDK-ja na punojshin pas shpine”, ka deklaruar Beqiri, duke shtuar rivali kryesor i LDK-së është PDK-ja.

“Rival kryesor politik e llogarisim PDK-në, në shumicën e Kosovës e kemi PDK-në rival kryesor, pastaj në Dukagjin rivaliteti është më i madh me AAK-në”, ka thënë Beqiri.

“Por LDK-ja është partia më stabile, më e madhe në vend dhe të tjerët duan ta dëmtojnë më shumë”.

Beqiri ka folur edhe për mundësinë që ai vet të jetë i nominuar nga LDK për postin e kryeministrit. Ai ka thënë që nuk e përjashton këtë mundësi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë