Loading…

Berat Buzhala e ‘këshillon’ Vjosa Osmanin: Edukoje Prindon, atë fëmijaq

  • 01/12/2021 | 22:12

Berat Buzhala e ‘këshillon’ Vjosa Osmanin: Edukoje Prindon, atë fëmijaq

Gazetari Berat Buzhala, ka folur presidenten Vjosa Osmani, ku ka thënë se problemi i vetëm i saj është bashkëshorti i saj Prindon Sadriu, shkruan Gazeta Metro.


Në Klan Kosova, Berat Buzhala ka komentuar presidentet Osmani, për të cilën ka thënë se nuk është e korruptuar.

“Intelektualisht është inferiore ndaj Kurtit. Problemi i saj më i madh inferioriteti ndaj Kurtit dhe kjo kohë pas kohe po ka një dëshirë që me bind Kurtin se është më radikal se ai”, ka thënë Buzhala.

Tutje ai ka thënë se problemi i saj i vetëm është bashkëshorti Prindoni.

“Bashkëshorti i saj po intereferon, po interferon në Ministri të Jashtme, në ambasada. Ai shkruan publikisht, për mediat e vendit dhe i linçon. Çka fol ti (Prindoni), i veshet Vjosa Osmanit. Kjo (Vjosa Osmani) do të duhej ta edukonte atë fëmijaq”, ka thënë Buzhala.

Bashkëshorti i Vjosa Osmanit, Prindoni disa herë ka linçuar mediat për raportime që atij nuk i kanë pëlqyer. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë