Loading…

Berat, vdes fëmija 3 vjeç në spital

  • 30/01/2017 | 11:03

Berat, vdes fëmija 3 vjeç në spital

Një vogëlushe 3-vjeçare ka humbur jetën, dhe e ëma, A. D, 41 vjeçe, akuzon mjeken Sh.K, 65 vjeçe për mjekim të gabuar.


Kurse, një mjeke e spitalit të Beratit do të ndiqet penalisht nga policia në akuzën e mjekimit të pakujdesshëm, raporton tch, transmeton gazetametro.net.

Hetimet kanë nisur menjëherë pas kallëzimit të 41-vjeçares. Fëmija E. D., 3 vjeç ishte shtruar në spitalin rajonal të Beratit, pasi kishte qënë e sëmurë me grip. Nëna e saj pretendon se shkak ka qënë mjekimi i pakujdesshëm nga ana e doktoreshës. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë