Loading…

Berisha: Gërvalla jeni bë horë, të lumtë profesor Isa Mustafa që nuk e le brenda LDK’së

  • 05/05/2021 | 08:02

Berisha: Gërvalla jeni bë horë, të lumtë profesor Isa Mustafa që nuk e le brenda LDK’së

Gazetari Ridvan Berisha ka pasur disa akuza për kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën pasi që dje është bërë e ditur se e njejta ka refuzuar prezencën e TMK-së në rivarrimin e babait të saj, Jusuf Gërvallës.


Në një shkrim në Facebook, Berisha ka thënë se ministrja Gërvalla dyshon se është “hyzmeqare e nazistëve”.

Ai tutje, thotë se me gjasë edhe kryeministri Albin Kurti është në të njejtën frekuencë më Gërvallën.

“Mosvet! “Hajnat n’burg”, sllogan inteligjent i spinuazhit për të kamufluar pasionin për shpresën kundër kampit të luftës, në rastin tonë pati sukses, do ta keni problem shumë për të shijuar pushtetin me demagogji nën spiunazhin  “BND së Lindjes”, uroj të mos e përfundoni statusin si bërllog i shoqërisë! T’lumtë Prof. Dr.  Isa Mustafa që nuk e lë brenda LDK-së”, tha ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë