Loading…

Berisha i AAK-së: Pse duhet me dalë deputetë me behane me tregu si të flasim për dialogun

  • 11/06/2021 | 16:20

Berisha i AAK-së: Pse duhet me dalë deputetë me behane me tregu si të flasim për dialogun

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha ka kritikuar deputetët e mazhonrancës dhe kryeministrin Albin Kurti për dialogun Kosovë-Serbi.


Në seancën e sotme, ku po diskutohet ecuria e dialogut të deritanishëm, Berisha kërkoi edhe përfundimin e seancës, pasi mungon kryeministri Kurti.

Derisa tha se “deputetët me behane”, nuk mund t’i mësojnë ata si të flasin për dialogun.

“Njerëzit që i ka përzgjedhë në ekipin negociator janë po ashtu të dyshimtë. Tjetra pse këto që po i flasim ne, duhet me dalë deputetët me behane, bash për këtë punë me na dhënë neve sqarime se çka duhet me bërë dhe si të flasim. Po besoj që nuk duhet të vazhdohet më, pa qenë kryeministri këtu”, tha ai. /gazetametro.net 

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë