Loading…

Berisha pas debutimit me Gjermaninë: Ishte ëndërr për mua, jam shumë i lumtur

  • 26/03/2023 | 16:01

Berisha pas debutimit me Gjermaninë: Ishte ëndërr për mua, jam shumë i lumtur

Mërgim Berisha ka debutuar mbrëmë tek ekipi i parë i Gjermanisë.


Gjermanët triumfuan 2:0 në miqësoren ndaj Perusë, të zhvilluar në Mewa Arena të Mainzit.

Fullkrug realizoi të dy golat e fitores së vendasve në pjesën e parë.

E Berisha u inkuadrua në lojë në minutën e 75-të të ndeshjes në vend të golashënuesit të ndeshjes.

Pas ndeshjes, Berisha u shpreh shumë i lumtur, duke thënë se ishte ëndërr e tij të luante për Gjermaninë.

“Jam shumë i lumtur për besimin që më ka dhënë trajnerin. Është e veçantë të luash për Gjermaninë. E kam shijuar, ka qenë e veçantë pasi gjithmonë ka qenë ëndërr për mua të luaj për Gjermaninë. Jam falënderues për ato minuta që pata”,u shpreh Mërgim Berisha.

Berisha e kishte mundësinë të luante për Kosovën, por nuk e pranoi.

Ai ende nuk ka zhvilluar një ndeshje kompetitive për ekipin e parë, pasi që Gjermania është organizatore e Euro 2024 dhe nuk luan në kualifikime.

Mërgim Berisha ia bëri ‘sefte’ me Gjermaninë: Kështu u paraqit për 15 minuta ndaj Perusë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë