Loading…

Berisha për Vjosa Osmanin: S’ka kapacitet e as zotësi për t’u përballur me situata si në veri

  • 01/08/2022 | 23:48

Berisha për Vjosa Osmanin: S’ka kapacitet e as zotësi për t’u përballur me situata si në veri

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka folur për presidenten Vjosa Osmani dhe punën e saj si shefe e shtetit.


Ai ka kritikuar të parën e vendit duke thënë se ajo nuk e ka as një përqind të zotësisë që të përballet me kësi situata sikur ajo e veriut.

Megjithatë, ligjvënësi opozitar thotë nuk flet për të se “ajo është femër”.

Ai shpreson që nuk e kanë parë armiqtë fotografinë kur është mbledhur Këshilli i Sigurisë Kombëtare sepse sipas tij, do të thonë “çu t’i marrim se nuk paska gjë”.

“Vjosa Osmani në këtë gjendje që jemi, që është shumë serioze, d.m.th me u përmbyll problemet e Kosovës, dmth me armikun me nda kufinin me u pavarësu me kah kejt, edhe me ardhë puna mu kon presidente Vjosa Osmani, unë nuk foli tash se ajo është femër. Mirëpo, nuk e ka as 1% kapacitetin as të zotësisë për me u përball me ato situata”.

“Sot ish mbledhë Këshilli i sigurisë, shpresoj që nuk e kanë pa ata armiqtë, hiq mos me pasë njetë kur t’i shohin fotografitë qato thonë çu shkojmë t’i marrim se nuk paska gjo”, shtoi Berisha në Kanal 10.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë