Loading…

Berjani: Lëvizjet e mëdha në bursë i kanë lënë çmimet e naftës konstante te ne

  • 19/08/2022 | 18:02

Berjani: Lëvizjet e mëdha në bursë i kanë lënë çmimet e naftës konstante te ne

Ditët e fundit ka pasur rënie të çmimit të naftës në tregjet ndërkombëtare.


Por kjo nuk ka reflektuar ende në Kosovë.

Për kryetarin e Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani, çmimet nuk kanë lëvizur për ditë të tëra ngase në bursë ka ulje-ngritje të shpeshta.

“Çmimet janë konstante në tregun vendor. S’mund të parashikojmë çmime sepse po ka lëvizje në berzë”, është shprehur ai në Klan Kosova FM.

“Mbesim me shpresë për një rënie të lehtë”.

Më tej Berjani ka thënë se qeveria ka bërë mirë që është tërhequr nga vendimi për vendosjen e çmimit tavan.

“Kosova është treg i hapur”, tha Berjani.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë