Loading…

Besa Ahmetit i duhet ndihma e juaj

  • 29/10/2019 | 09:29

Besa Ahmetit i duhet ndihma e juaj

Besa Ahmeti nga fshati Llozikë e Malishevës ka nevojë për ndihmë financiare.

Ajo hoqi një tumor mbiveshkor rreth 8 kilogramë. Me rekomandim të tre mjekëve nga QKUK, Ahmeti është operuar në spitalin Sistina në Shkup, për çka i duhen mjete të tjera për trajtim.

Bashkëshorti i saj, Muhamet Buzhala, kishte bërë kërkesë në Ministrinë e Shëndetësisë të cilët e kanë pranuar kërkesën dhe i kanë ndarë 50% të shumës së kërkuar (3260 euro) nga spitali, por që këto mjete aktualisht nuk mund të realizohen.

Familja kërkon nga qytetarët që kanë mundësi t`iu dalin në ndihmë financiarisht, për shkak se spitali ka paralajmëruar që pacientja do të lirohet në fundjavë dhe pagesa duhet të kryhen sa më shpejt që është mundur, pasi që rrezikon ta lenë të flej në korridore.

Familja kërkon që paratë të dërgohen direkt në llogari të spitalit, me përshkrim të emrit të pacientit.

Për detaje mund të kontaktoni në numrat e telefonit:

+389 71727023 ose në viber +37745611233.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë