Loading…

Besnik Tahiri numëron tre problemet e buxhetit 2023: Prezantimi nga Kurti nëpër komuna është mashtrim i ulët

  • 04/12/2022 | 13:00

Besnik Tahiri numëron tre problemet e buxhetit 2023: Prezantimi nga Kurti nëpër komuna është mashtrim i ulët

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, përmes një postimi në Facebook ka treguar tre problemet që sipas tij i ka buxheti i vitit 2023, transmeton Gazeta Metro.


Ai ka thënë se ky buxhet është miratuar në Qeveri pa asnjë konsultim paraprak me komunat dhe qytetarët.

Ndërkaq, prezantimin që po ju bëhet nëpër komuna nga kryeministri, Albin Kurti me dy ministrat, Hekuran Murati dhe Elbert Krasniqi e ka quajtur ”mashtrim të ulët”.

”Buxheti i vitit 2023 është miratuar në Qeveri pa asnjë konsultim paraprak me komunat dhe qytetarët. Prezantimi nëpër komuna është mashtrim i ulët që u bëhet qytetarëve,” ka shkruar ai.

Kujtojmë se buxhetin për vitin e ardhshëm në një intervistë të fundit e ka kritikuar edhe deputetja e LDK’së, Hykmete Bajrami. Ajo ka thënë se nuk i adreson nevojat e qytetarëve dhe sfidat me të cilat po ballafaqohet vendi. /gazetametro.net

Postimi i plotë i Besnik Tahirit:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë