Beteja për Kiev: Ukrainasit i zënë rusët e fshehur në pyll, bëjnë kërdinë me artileri mbi ta

Në betejën për Kiev ofensive ruse ka ngelur dhe nuk ka përparim pasi që nuk kanë arritur të vendosin kampet e tyre taktike. Kanë ngelur rusët ende mbi qytetin Irpin dhe Hostomel në qarkun e Kiev, transmeton Gazeta Metro. Sipas raporteve të fundit nga beteja për kryeqytetin ukrainas, rusët jo që nuk kanë përparuar por … Vazhdoni me leximin e Beteja për Kiev: Ukrainasit i zënë rusët e fshehur në pyll, bëjnë kërdinë me artileri mbi ta