Loading…
Betejë që rrallë keni rast ta shihni: Përplasje e ashpër mes tigrit dhe arushës
  • 11/07/2018 | 12:47

Betejë që rrallë keni rast ta shihni: Përplasje e ashpër mes tigrit dhe arushës

Kemi pasur rastin që më shpesh të shohim tigrat duke u përplasur mes vete ose duke gjuajtur për ushqim, ose luanët ose edhe arushat mes vete.


Por, rrallë shohim tigrat duke u ndeshur me luanë ose me arushat dhe anasjelltas, transmeton gazetametro.net

Mirëpo, një përplasje mes një tigri dhe arushe ka ndodhur në Parkun Kombëtar Tadoba në Maharashtra.

Lufta mes tyre filloi në momentin kur tigri sulmoi arushën, por nuk i doli dhe aq mirë në fund. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë