Loading…

Betim Reçica është intervistuar si i dyshuar nga Prokuroria

  • 15/02/2020 | 08:04

Betim Reçica është intervistuar si i dyshuar nga Prokuroria

Betim Reçica, ka pranuar se në Prokurorinë Speciale është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit, por nuk ka treguar lidhur me çka.


“Jam intervistuar për aktivitete. Po kurrë ndaj meje s’është nxjerrë ndonjë vepër penale”, u shpreh Reçica duke mos dhënë detaje lidhur intervistimit që i është bërë, në cilësinë e Sekretarit në MIA.

Sekretari në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, Betim Reçica, ka thënë se s’është i kënaqur me Lumir Abdixhikun, ministër i ri në këtë ministri.

Thotë se nga ai, përfshirë temën aktuale me tenderin për Autostradën për Gjilan, kanë shumë presion.

“Deri tash nuk jemi të kënaqur me ministrin. Thërret drejtorin e nuk e njofton Sekretarin (mua)”, tha Reçica.

Ai pretendon se ka kërkuar të ketë takime me Abdixhikun, por ai s’i është lajmëruar.

“Deri sot s’më ka ftuar në takim, kam kërkuar të takohem me të por s’më ka ftuar”, tha ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë