Loading…
Beyonce blen kompaninë Ivy Park nga pronari i Topshopit, Green
  • 16/11/2018 | 23:44

Beyonce blen kompaninë Ivy Park nga pronari i Topshopit, Green

Beyonce ka arritur një marrëveshje biznesore me pronarin e Topshopit, Sir Philip Green duke i blerë Ivy Park, kompaninë e veshjeve për palestër.


Në fakt, dyshja e kishte themeluar së bashku kompaninë dy vjet më parë, duke e shfrytëzuar më tepër imazhin e bukuroshes amerikane.

Bashkëshortja e Jay-Z e mori këtë veprim pasi që kundër Sir Philip janë ngjiru akuza për ngacmim seksual të stafit.

Megjithëse se i ka mohuar kategorikisht këto akuza, zeshkania ka vepruar shpejt për të mos e prishur imazhin e saj dhe të kompanisë.

“Pas diskutimeve gati një vit, Parkwood ka bërë për vete markën Ivy Park. Topshop – Arcadia do të përmbushin kontratën rreth shpërndarjes së veshjeve”, shkruan në njoftimin e kompanisë.

Theksojmë se dyshja kishin të ndarë në mënyrë të barabartë kompaninë, e cila ishte emëruar sipas vajzës së këngëtares, Blue Ivy.

Ndryshe, këngëtarja është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë muajve në vijim.

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë