Loading…

Beyonce flet për zgjedhjet: Votoni ashtu sikurse si jeta jonë të varet nga kjo

  • 29/06/2020 | 22:00

Beyonce flet për zgjedhjet: Votoni ashtu sikurse si jeta jonë të varet nga kjo

Këngëtarja e famshme, Beyonce i bëri thirrje komunitetit me ngjyrë që të votojë në zgjedhjet e ardhshme në SHBA, pasi u nderua për punën e saj humanitare në BET Awards.


Duke ia dedikuar çmimin e saj protestuesve në të gjithë vendin, ylli tha: “Ju po i dëshmoni paraardhësve tanë se luftërat e tyre nuk ishin të kota”.

“Unë po ju inkurajoj që të vazhdoni të merrni masa, të vazhdoni të ndryshoni dhe çmontoni një sistem racist dhe të pabarabartë”.

“Ne duhet të votojmë ashtu siç varet jeta jonë, sepse ashtu është”, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Beyonce ia prezantoi çmimin e saj Michelle Obama, e cila vlerësoi angazhimin e yllit për komunitetin me ngjyrë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë