Loading…

Beyonce u drejtohet fansave me një letër emocionuese pas ditëlindjes së saj

  • 24/09/2021 | 14:56

Beyonce u drejtohet fansave me një letër emocionuese pas ditëlindjes së saj

Ikona e popit, e cila mbushi 40 vjeç më 4 shtator, ndaj dhe ajo publikoi një letër emocionuese drejtuar fansave dje. Në letrën e hapur, ajo shkruan se më në fund po shijon frytet e punës së saj dhe bën ‘limonadë nga limonët e jetës.


‘ Ylli i muzikës foli për mënyrën sesi ajo “qau me lot gëzimi” sepse ky është momenti më i mirë që kam përjetuar.

Disa gjëra bëhen më të mira me kalimin e moshës, Beyonce është njëra prej tyre.  Ikona e popit, e cila mbushi 40 vjeç më 4 shtator, ndaj dhe ajo publikoi një letër emocionuese drejtuar fansave dje. Në letrën e hapur, ajo shkruan se më në fund po shijon frytet e punës së saj dhe bën ‘limonadë nga limonët e jetës.

Ylli i muzikës foli për mënyrën sesi ajo “qau me lot gëzimi” sepse ky është një nga momentet më të mira që ka përjetuar..

“Sa më e pjekur të bëhem, aq më shumë kuptoj dhe aq më thellë rritet gëzimi im. Ekziston një liri dhe çlirim duke e ditur se kam arritur në anën tjetër të sakrificës sime. Më në fund po i jap vetes leje të shijoj farat që kam punuar aq shumë për të mbjellë gjithë jetën time.”– shkroi ajo në letrën, postuar në faqen e saj zyrtare.

Mbushja e të 40-tave është bërë një moshë që grate janë mësuar të kenë frikë nga kultura, sepse supozohet se sinjalizon fundin e rinisë, diçka që gratë pritet të mbajnë me çdo kusht. Por Beyonce e sheh ndryshe.

Unë jam shumë mirënjohëse që jam RRITUR! Kushdo që u përpoq të kushtëzonte gratë që të ndienin se ne supozohemi se jemi të moshuar ose të pakënaqur kur mbushim 40 vjeç, e mori atë në çdo mënyrë. Ky është viti i parë që unë e kuptoj vërtet se çfarë do të thotë të jesh gjallë dhe të jetosh në këtë moment. Timeshtë hera e parë që kam një kuptim se sa e brishtë është vërtet jeta, sa e vështirë mund të jetë jeta ndonjëherë, dhe për këtë arsye sa e rëndësishme është të ndalesh dhe të nuhasësh trëndafilat në kohë të mira. Mendova se e dija në 21 ose 30 … por nuk e dija. Beyoncé falënderoi bazën e saj të përkushtuar të tifozëve dhe “çdo njeri frymëzues që gjeti kohë për të më dërguar të gjitha mesazhet e bukura” për “VIDEOS tuajat, postimet tuaja, numërimet tuaja të numëruara, listat tuaja të lojërave dhe dëshirat tuaja të mira“.-shkroi ajo në letër.

Beyonce festoi ditëlindjen gjatë gjithë muajit me bashkëshortin Jay-Z në një mega-jaht në Itali, të cilën ajo e dokumentonte shpesh në Instagramin e saj. Në një video të mbushur me yje të publikuar në ditëlindjen e saj, yjet përfshirë Oprah Winfrey, Taylor Swift, Kerry Washington, Jennifer Hudson, Laverne Cox, ndër të tjera, festuan arritjet e këngëtares deri më tani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë