Loading…

Biblioteka Kombëtare boton librin “Hisja e gruas”

  • 17/02/2017 | 10:10

Biblioteka Kombëtare boton librin “Hisja e gruas”

Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani” në Prishtinë sjellë librin “Hisja e Gruas”.


Ky libër është bashkëpunim me Departamentin e Antropologjisë, në kuadër të Fakultetit Filozofik, ndërsa është projekt i Këndit Amerikan në Prishtinë,

 

“Hisja e Gruas” shpalos hstorinë e përvojës dhe kujtesës për hisen e grave në Kosovë, dhe të drejtat e tyre mbi trahëgmim.

Ky libër vjen në kuadër  të projektit “Kujetesa e Kosovës”, me anë të së cilës Bibioteka Kombëtare tenton të sjellë historinë në materiale si kjo e “Hisja e Gruas” në mënyrë që ta njoh më mirë lexuesin me historinë tonë. /gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë