Loading…

Biblioteka më e madhe në botë (Foto)

  • 02/11/2016 | 18:41

Biblioteka më e madhe në botë (Foto)

Ka shumë arsye pse njerëzit shkojnë në bibliotekë. Shumë nga këto arsye janë kryesisht të lidhura me marrjen e informacionit nga të gjitha fushat që ata dëshirojnë. Një e tillë është në Washington, e cila pëmban mbi 30milionë titujë veprash nga fusha të ndryshme.

e03b53790a0de6edb47346521ddb4d6d
Kjo librari është vend i cili vizitohet jashtë mase nga turistë të ndryshëm, mirëpo të drejtën e marrjes së librave nuk  e kanë të gjithë përveç  amerikanëve.

Kjo bibliotekë që ndryshe njihet edhe si “Biblioteka e Kongresit” u ndërtua më 24 Prill 1800 në kryeqytetin Washington-it. Gjithashtu pëdoret edhe për shumë produksione kinematografike Amerikane.

 

189184-004-5b7b2f60
Pas kësaj biblioteke vjen ajo e Moskës, e Kinës, Kanadasë etj.

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë