Loading…
Biçikleta e së ardhmes: Me një mbushje përshkon 400 kilometra |FOTO
  • 01/07/2018 | 10:48

Biçikleta e së ardhmes: Me një mbushje përshkon 400 kilometra |FOTO

Studentët në ETH Cyrih kanë   zhvilluar një motor elektrik që arrin largësi prej 400 kilometrash.


Duket si një film i James Bond dhe mund të kthehet në një sy tërheqës të vërtetë – motor elektrik Ethec , i cili u krijua në ETH Cyrih .

Me baterinë 15 kWh ajo duhet të arrijë rreth 400 kilometra distancë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë