Loading…

Biden: Duhet të jemi vigjilent, vendosni maska për hir të Zotit

  • 25/02/2021 | 23:58

Biden: Duhet të jemi vigjilent, vendosni maska për hir të Zotit

Presidenti amerikan, Joe Biden u bëri thirrje bashkëkombësve të tij që të vazhdojnë përpjekjet e tyre për të ndaluar epideminë COVID-19, gjatë një fjalimi që shënoi injeksionin e dozës së 50-miliontë të vaksinës në SHBA.


“Tani nuk është koha të ulim vigjilencën tonë” tha ai, raporton ATSh.

“Ne duhet të vazhdojmë të lajmë duart, të respektojmë distancimin fizik dhe, për hir të Zotit, vini një maskë”, vazhdoi Biden.

Ai shtoi se fundi i pandemisë nuk kishte ardhur ende, por që po afrohej.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë