Loading…
Bie interesimi nga kosovarët për mallrat serbe
  • 26/11/2018 | 20:46

Bie interesimi nga kosovarët për mallrat serbe

Pas taksës së Qeverisë, qytetarët bëjnë apel që të mos konsumohen produkte serbe

Fatmir Bajraliu, nga Prishtina, shportën e tij e ka të mbushur me produkte vendore.

Ai thotë se as më parë nuk kanë përdorur produkte serbe, por që nga vendosja e taksës prej 100% nga qeveria e Kosovës, ka vendosur t’i braktisë këto produkte.

E se ka rënë interesimi për produktet serbe, ani pse disa prej tyre janë liruar, vërehet edhe në raftet e supermarketeve të vendit tonë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë