Loading…

Bie nga sistemi faqja e KQZ’së kur janë numëruar rreth 99.64 % të votave

  • 12/06/2017 | 20:48

Bie nga sistemi faqja e KQZ’së kur janë numëruar rreth 99.64 % të votave

Faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), nuk është duke funksionuar.


Gati në përfundim të punës, faqja ka pengesa sigurisht për shkak të ngarkesës së madhe, pasi ishin duke u publikuar online rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Me 99.64 % për qind të votave të numëruara, Vetëvendosje ka forcuar pozitën e dytë duke arritur në 27.07  për qind të votave totale.

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa që mbetet me 25.71 për qind të totalit, ndërsa ai PAN me 34.02 për qind, duke u renditur si subjekt i parë me më shumë përqindje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë