Loading…

Bie një meteor në Kubë, shkakton zhurmë të madhe

  • 02/02/2019 | 12:16

Bie një meteor në Kubë, shkakton zhurmë të madhe

Ka rënë një meteor i vogël në Kubë, duke shkaktuar kështu zhurmë të madhe, trasnmeton Gazeta Metro.


Banorët janë shpehur se kanë dëgjuar tingujt e shpërthimeve, ndërsa për persona të lënduar nuk dihet, mirëpo disa shtëpi janë dëmtuar.

meteori ka rënë në afërsi të qytetit Vinalesa, kurse rrëzimi i tij ka mundur të vërehet në qiell edhe nga Florida e SHBA-ve.

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e këtij momenti, ku një qiell vërehet një “top i zjarrtë” duke rënë me shpejtësi të madhe në tokë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë