Loading…

Bie numri i rasteve me COVID-19, vdes një person

  • 07/08/2022 | 11:45

Bie numri i rasteve me COVID-19, vdes një person

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar 618 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë apo 312 më pak nga dita e djeshme, çka shënon edhe një ulje të rasteve me këtë virus.


Po ashtu, MSh-ja bëri të ditur se në këtë periudhë kohore janë shëruar një mijë e 331 pacientë, ndërkohë një tjetër ka vdekur.

Aktualisht, raste aktive janë 7 mijë e 988.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë