Loading…

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Francë: Raportohet edhe numër më i vogël i infeksioneve

  • 21/05/2020 | 22:37

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Francë: Raportohet edhe numër më i vogël i infeksioneve

Shkalla e rritjes së rasteve të reja të konfirmuara COVID-19 në Francë u ngadalësua pak të enjten, me autoritetet shëndetësore që raportuan 318 raste të reja, transmeton Gazeta Metro.


Shkalla e numrit të viktimave gjithashtu u ngadalësua pak, me 83 vdekje të COVID-19 në ditën e kaluar, duke e çuar numrin total në 28.215. Kjo përfaqësonte një rritje prej 0.3%.

E enjtja është një festë publike në Francë. Veçanërisht shtëpitë e infermierëve mund të jenë më të ngadalta për të raportuar vdekjet dhe rastet gjatë fundjavave dhe festave kombëtare. Në dy javët e fundit të bllokimit, rritja ditore e numrit të çështjeve të konfirmuara ishte mesatarisht 0.8%.

Numri i pacientëve COVID-19 që po trajtohen në njësitë e kujdesit intensiv ra në 1.745 nga 1.794 një ditë më parë, treguan numrat e së enjtes. Në total, 17.583 njerëz u shtruan në spital me COVID-19, një rënie prej 358 gjatë 24 orëve të fundit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë