Loading…

Bie zjarri në stadiumin kombëtar të Andorrës, gjatë një transmetimi direkt në TV

  • 08/10/2021 | 18:23

Bie zjarri në stadiumin kombëtar të Andorrës, gjatë një transmetimi direkt në TV

Zjarri kaploi pjesën e mediave në tribunat e Estadi Nacional. Incidenti u xhirua gjatë një raporti të drejtpërdrejtë të Sky Sports, transmeton Gazeta Metro.


Podiumi për televizion në mes të dy ulëseve të skuadrave u pa të digjej para ndeshjes së të shtunës. Zjarri ra pikërisht kur reporteri i Sky Sports Rob Dorset po njoftonte për më të rejat para ndeshjes drejtëpërdrejtë.

Nuk ka të lënduar dhe zjarri nuk është përhapur përtej aty ku ra fillimisht por ka mëdyshje nëse ndeshja do të mund të zhvillohet ndeshja e vlefshme për kualifikime të kampionatit botëror mes Andorrës dhe Anglisë.

Futbollistët e Anglisë kishin stërvitur disa orë para se të binte zjarri në stadium me bar artificial, që u përfol se mund të ishte dëmtuar nga zjarri./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë