Loading…
BIK i ka rënë pishman për ndërtimin e xhamisë së shëmtuar të Sllatinës | Foto
  • 17/10/2018 | 22:45

BIK i ka rënë pishman për ndërtimin e xhamisë së shëmtuar të Sllatinës | Foto

Bashkësia Islame e Kosovës, (BIK), i ka rënë pishman aprovimit të ndërtimit të Xhamisë në Sllatinë, përgjatë rrugës Prishtinë – Pejë, trasnmeton gazetametro.net.


Drejtori për Shtyp dhe veprimtari botuese, Ahmet Sadriu, e ka pranuar se personalisht ai e kishte nënshkruar vendimin për ndërtimin e kësaj xhamie, e cila nga shumë qarqe profesionale shoërore konsiderohet si e arkitekturë e shëmtuar, madje dhe irrituese.

“Personalisht e kam nënshkruar vendimin, por i kam rënë pishman. Sot kurrë nuk do ta aprovoja një projekt të tillë”, thotë Sadriu, madje duke e cilsuar se edhe gëditet nga ajo kur e sheh sot rrugës, trasnmeton gazetametro.net

Këtë rrëfim Sadriu, e bëri në TV Dukagjin në një debat për zgjedhjet dhe gjendjen në BIK. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë