Loading…

Bilall Sherifi zbulon ‘sekretin’: Ky ishte gabimi i madh që bëri Nisma

  • 08/04/2021 | 21:56

Bilall Sherifi zbulon ‘sekretin’: Ky ishte gabimi i madh që bëri Nisma

Ish-deputeti i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka folur për subjektin politik ku bën pjesë ai dhe për gabimet që janë bërë për gjatë viteve të fundit.


Sherifi ka deklaruar se një nga gabimet e Nismës ishte edhe hyrja në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës dhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, koalicion i njohur si PAN.

Gjithashtu, Sherifi shtoi se kanë gabuar që kanë emëruar njerëz jo të duhur në institucione sa ishin duke udhëhequr në Qeveri.

“Kemi gabuar kur kemi emëruar njerëz pa kredibilitet. Gabimi i NISMA-s ishte hyrja në PAN”, shtoi ai në Kanal10.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë