Loading…

Bill Gates dhe jahti i tij 107 metra arrin në Bodrum, kjo është arsyeja

  • 25/10/2021 | 15:01

Bill Gates dhe jahti i tij 107 metra arrin në Bodrum, kjo është arsyeja

Miliarderi amerikan dhe themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, ka mbërritur sot në resortin turk të Bodrumit me jahtin luksoz “Lana”, 107 metra i gjatë. transmeton Gazeta Metro.


Ai zgjodhi një turne turistik, në vend që të bënte banjo dielli dhe të notonte në plazhet e Bodrumit, siç bëjnë shumica e të ftuarve, shkruajnë mediat botërore. Ai me truprojet e tij vizitoi kështjellën antike në Bodrum.

“Lana” fillimisht u ankorua në resortin e Kusadasit, dhe më pas me të bëri xhiron e qyteteve antike të afërta. Jahti Gates ka tetë suita, shtatë sallone VIP, një pishinë të madhe dhe një banjë turke. Për shkak të gjatësisë së varkës, ai duhej ta linte atë në breg në vend që të ishte në port.

Mediat e huaja shtuan se Gates, i rrethuar nga truprojet, kaloi dy orë e gjysmë në kështjellë, ku bëri foto dhe vizitoi muzeun arkeologjik lokal nënujor. Kjo është vizita e dytë e miliarderit amerikan në Turqi në katër muaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë