Loading…

Bill Gates zbulon fshehtësinë e suksesi të Warren Buffettit: Të gjithë mund të bëjnë atë që bën ai

  • 09/06/2019 | 23:05

Bill Gates zbulon fshehtësinë e suksesi të Warren Buffettit: Të gjithë mund të bëjnë atë që bën ai

Warren Buffett është gjithëçka tjetër pos mesatar: investuesi legjendar ‘vlen’ 82 miliardë dollarë, gjë që e bën njeriun e tretë më të pasur në botë, transmeton Gazeta Metro.


Në moshën 88-vjeçare ai ende udhëheq Berkshire Hathaëayn, holding kompaninë e tij e cila posedon kompanitë si Geico, Dairy Queen dhe See’s Candies, transmeton “Make it”-i i CNBC-së.

Fshehtësia e suksesit të jashtëzakonshëm të Buffettit, ndërkaq, është thjesht një shprehi e rëndomtë.

“Kjo është diçka që secili mund ta bëjë. Ai çdo ditë lexon”, ka shkruar miku i tij shumëvjeçar kaBill Gates në blogun e tij.

Buffet, i cili kalon mes pesë e gjashtë orë në ditë duke lexuat libra e gazeta, thotë se i pëlqen të mendojë mbi problemet investuese e të biznesit.

Pos kësaj, freskimi i lajmeve të biznesit dhe ngjarjeve aktuale është mënyrë relativisht e thjeshtë për të arritur përparësi konkurruese./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë