Loading…

Billboard shpall Taylor Swift femra e dekadës

  • 13/12/2019 | 23:43

Billboard shpall Taylor Swift femra e dekadës

Taylor Swift është fituesja e parë e çmimit ‘Femra e dekadës’ nga Billboard që do t’i ndahet këngëtares në saje të arritjeve të mëdha të saja, edhe atë në ditëlindjen e saj të 30-të.


Që nga viti 2010, ajo konsiderohet si një prej artisteve më të suksesshme, prandaj revista prestigjioze ka vendosur t’ia ndajë këtë çmim prestigjioz.

Në karrierën e saj janë shumë arritje profesionale duke i përfshirë edhe pesë albumet më të mira, sipas Billboard 200, pesë këngë në vend të parë në Billboard Hot 100, tri turne në gjithë botën, si edhe dy çmime vjetore të Billboardit si femra e vitit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë