Loading…

‘Bisha amerikane’ është SUV’i më i fuqishëm në botë: Ka 710 kuaj fuqi

  • 08/07/2020 | 12:27

‘Bisha amerikane’ është SUV’i më i fuqishëm në botë: Ka 710 kuaj fuqi

Dodge Viper ka mbetur paksa në harresë nga adhuruesit me makinave, sidomos atyre sportive.


Nëse mendonit se BMW X5M ose Porsche Cayenne janë disa nga makinat më të fuqishme, keni gabuar. Pasi SUV-i Dodge Durango SRT Hellcat mahniti me një performancë super të fuqishme, transmeton Telegrafi.

Ky SUV ka një motor 6.2, V8 dhe ka 710 kuaj fuqi. Shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin në vetëm 3.5 sekonda dhe shpejtësinë maksimale e ka 290 km / orë.

Modele të tilla janë jashtëzakonisht të kërkuar në SHBA dhe pritet të mbulojë tregun amerikan shumë shpejt.

Dodge Durango pritet të ketë një çmim prej rreth 80 mijë euro.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë