Loading…

‘BISHA’ Florian Marku mposht ukrainasin Maxim Prodan dhe shpallet kampion

  • 25/09/2021 | 20:02

‘BISHA’ Florian Marku mposht ukrainasin Maxim Prodan dhe shpallet kampion

Boksieri shqiptar Florian Marku ka mposhtur boksierin nga Ukraina Maxim Prodan në meçin e natës së sontme që zgjati plot 10 runde, shkruan Gazeta Metro.


Marku ishte më i mirë sesa ukrainasi Prodan pothuajse në të gjitha raundet dhe kështu në fund me vendim të jurisë, ai e fitoi këtë meç.

Një gjyqtar i dha pikë Prodan, por dy të tjerët i dhanë pikët për shqiptarin Florian Marku i cili sonte u shpall kampion.

Gjatë natës së sontme do të ketë edhe një meç të madh të boksit botëror në kategorinë e rëndë.

Britanezi Anthony Joshua sonte zbret në ring të përballet me boksierin ukrainas Alexander Usyk. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë