Loading…

Bislimi në Forumin Ballkanik të Budapestit: Theksova përkushtimin drejt integrimit në BE

  • 09/12/2023 | 22:49

Bislimi në Forumin Ballkanik të Budapestit: Theksova përkushtimin drejt integrimit në BE

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të Budapestit të organizuar në Prishtinë.


Ai u shpreh se në këtë Forum ka theksuar përkushtimin drejt integrimit në BE dhe arritjes së liberalizimit të vizave, shkruan Klankosova.tv.

“Këtë javë, në Forumin Ballkanik të Budapestit të organizuar në Prishtinë, theksova përkushtimin tonë drejt integrimit në BE dhe arritjes së liberalizimit të vizave. Gjithashtu fola se si qeveria jonë po i kanalizon përpjekjet për të përmirësuar mirëqenien e të gjithë qytetarëve tanë”, ka shkruar Bislimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë