Loading…

Bizneset e serbëve në Brezovicë pa arka fiskale (Video)

  • 02/01/2017 | 20:53

Bizneset e serbëve në Brezovicë pa arka fiskale (Video)

Për të shfrytëzuar teleferikun në Brezovicë, pagesa bëhet për çdo xhiro.

Megjithatë për pagesat që kanë bërë, skiatorëve nuk u është dhënë kuponi fiskal.

Këtë nuk e mohojnë as punëtorët e kompanisë serbe që shfrytëzojnë këtë qendër skijimi, përderisa kuponë fiskal klientët nuk marrin as në shumë restorante që janë të mbushura me turistë.

Klan Kosova ka provuar të bisedoj edhe me pronarët e disa restoranteve, që kryesisht janë serb, por nuk kanë pranuar.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë