Loading…

Biznesmeni rus dhe gruaja e tij gjenden të masakruar me thikë

  • 30/06/2022 | 15:45

Biznesmeni rus dhe gruaja e tij gjenden të masakruar me thikë

Biznesmeni rus Yevgeny Palant dhe gruaja e tij Olga Palant vdiqën në rrethana misterioze në Odintsovo të rajonit të Moskës.


Siç u bë e ditur nga autoritete që mbërritën në vendngjarje, trupat e 48-vjeçarit Palant dhe gruas së tij 50-vjeçare u gjetën të zhveshur, të hënën, më 28 qershor.

Në dhomën ku çifti u gjet i vdekur u gjetën të vizatuara në mur dy zemra me gjak

Yevgeny Palant ishte një biznesmen i shquar, i cili investoi në mënyrë aktive në shërbimet e komunikimit.

Në veçanti, ai kishte një aksion të fortë në kompaninë inxhinierike “Instalsite”, e cila ofron shërbime për krijimin dhe mirëmbajtjen e sistemeve të komunikimit. Palant ishte gjithashtu bashkëpronar i operatorit celular abhazian A-Mobile.

Përveç kësaj, Palant ishte i angazhuar në aktivitete aktive të patronazhit. Në veçanti, ai patronazhoi Teatrin e Dramës Ruse “Iskander” në Sukhumi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë