Loading…

Blerim Latifi: Bindjet e Jusuf Gërvallës dhe të LDK’së nuk përputhen, ai ishte enverist

  • 08/05/2021 | 13:40

Blerim Latifi: Bindjet e Jusuf Gërvallës dhe të LDK’së nuk përputhen, ai ishte enverist

Filozofi Blerim Latifi ka folur për veprimtarin politike të Jusuf Gërvallës, veprimtarit të çështjes kombëtare, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një shkrimi në Facebook, Latifi tha se Gërvalla ishte një enverist i bindur, duke thënë që letrat që ia dërgonte ish-diktatorit Enver Hoxha e dëshmojnë këtë.

“Kush e njeh veprimtarinë politike të Jusuf Gërvallës dhe kush i ka lexuar tekstet e tij politike, e kupton menjëherë se ai ideologjikisht ishte një enverist i bindur. Letrat që ia dërgonte  Enver Hoxhës e dëshmojnë katërcipërisht këtë”, shkroi Latifi.

Po ashtu ai tha se bindjet e Jusuf Gërvallës dhe të LDK’së nuk përputhen në asnjë pikëpamje.

Më poshtë keni postimin e plotë të tij. /gazetametro.net

Kush e njeh veprimtarinë politike të Jusuf Gërvallës dhe kush i ka lexuar tekstet e tij politike, e kupton menjëherë se…

Posted by Blerim Latifi on Saturday, 8 Maj 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë