Loading…

Blerim Latifi: Nga sot trashëgimia kulturore e njerëzimit është më e varfër

  • 16/04/2019 | 00:20

Blerim Latifi: Nga sot trashëgimia kulturore e njerëzimit është më e varfër

Këshilltari i krytarit të Kuvnedit, Kadri Veseli, Blerim Latifi ka shkruar për djegien e katedralës së famshme ‘Notre Dame’ në Paris, transmeton Gazet Metro.

Latifi përmes një postimi ka thënë se nga sot trashëgimia kulturore e njerëzimit është më e varfër.

Ai ka shtuar se sa herë gjatë historisë flakët e zjarrit kanë rrënuar vepra të mëdha të kulturës njerëzore.

Postimi i plotë i Latifit:

Sa e sa herë gjatë historisë flakët e zjarrit kanë rrënuar vepra të mëdha të kulturës njerëzore. Kush do ta besonte se një fat të tillë do ta kishte edhe Notre Dame, katedralja e famshme e Parisit.
Nga sonte trashëgimia kulturore e njerëzimit është më e varfër. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë