Loading…

BMW do tërheq 200,000 vetura nga Kina

  • 26/12/2016 | 11:13

BMW do tërheq 200,000 vetura nga Kina

Kompania gjermane e veturave, BMW, do të kthejë  afër 200,000 vetura nga Kina për shkak të gabimeve në jastekët e ajrit, sipas kompanisë dhe regullatorit kinez të cilësisë.


Diku rreth 168,861 makina të importuara janë të prodhuara në mes dhjetor 2005 dhe dhjetor 2011, dhe 24,750 makina janë prodhuar në mes të qershorit 2005 dhe dhjetorit 2011.

Kompanitë e gasit kanë thëne se të metat në jastekët e ajrit paraqesin një rrezik të madh për sigurinë e shoferëve, shkruan gazetametro.net

Sipas kompanisë, BMW do t’i zavendësojë jastekët e prishur me të rinj falas.

Problemi i jastekëve të ajrit gjendet në veturat e prodhura në mes viteve 2011 dhe 2001, për shkak se ka pasur një dështim në program. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë