Loading…
BMW lanson skuterin elektrik, ja sa kushton ai
  • 04/02/2019 | 15:12

BMW lanson skuterin elektrik, ja sa kushton ai

Gjigandi për prodhimin e automjeteve, BMW, nuk prodhon vetëm makina. Tani ka hyrë edhe në tregun e skuterëve elektrik, transmeton Gazeta Metro.


BMW prezantoi skuterin X2City të dedikuar për audienca të reja urbane për të cilin thotë të jetë “partner për të udhëtuar në zona urbane.

Skuteri elektrik nga BMË do të jetë në gjendje të përdoret vetëm nga persona mbi 15 vjeç dhe do të kërkohet patentë shofer.

Në zemër të BMË X2City është një motor elektrik i vogël që do të lejojë një shpejtësi maksimale deri në 20 km/h, transmeton ksp.

Motori elektrik drejtohet nga një bateri 408 Wh që do të lejojë atë të përshkoj rreth 30 kilometra rrugë në varësi të stilit të vozitjes.

Bateria do të jetë në gjendje të mbush bateritë në një pajisje shtëpiake standarde për rreth dy orë e gjysmë.
Shitja e skuterit elektrik të BMË fillon sot në Gjermani me një çmim fillestar prej 2,399 euro./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë