Loading…
BMW tërheq nga tregu evropian 23,600 vetura dizel
  • 08/08/2018 | 12:00

BMW tërheq nga tregu evropian 23,600 vetura dizel

Prodhuesi i njohur gjerman i veturave, BMW, do të tërheqë nga tregu evropian 23,600 vetura dizel për shkak të rrezikut nga djegia e motorëve, shkruan Frankfurter Allgemeine Zeitung.

BMW do të përpiqet të riparojë një pjesë të dëmtuar e cila është e dedikuar për zvogëlimin e emisioneve të motorit dizel, shkruan gazeta gjermane.

Gjithashtu, BMW tashmë ka tërhequr nga tregu gati 100,000 vetura (kryesisht Sedan 520d) në Korenë e Jugut për shkak të rrezikut të djegies së motorit, kujton AFP.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë